Çorum Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç İlçemize gelerek Yargıtay Savcısı Hakan Arslan´ın annesi Emine Arslan´ın vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu.

Çorum Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç Yargıtay Savcısı Hakan Arslan´ın annesi Emine Arslan´ın vefatından dolayı Osmancık´a gelerek başsağlığı ziyaretinde bulundu. Dün Osmancık´a gelen Sayın Valimiz ilk incelemesini şehrin girişinde bulunan uygulama noktalarında yaptı. Burada yaptığı incelemelerin ardından gerekli talimatları vererek Arslan ailesine taziye ziyaretine gitti. Ziyaretinde Sayın Valimize Osmancık Kaymakam Vekilimiz Sayın Azmi Yeşil ve Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak´ta eşlik etti. Arslan ailesine yaptığı ziyarette Savcı Hakan Arslan´a başsağlığı diledi. Şehit öğretmen Aybüke Yalçın´ın da akrabası olan Arslan ailesinin kısa zaman da iki büyük acı yaşadığını ifade eden Sayın Valimiz ailenin acısını paylaştıklarını dile getirdi.

Yargıtay Savcısı Hakan Arslan ile yaptıkları sohbette Sayın Valimiz Osmancık´ı önemsediğini ifade ederek tarihi değerlerinin biraz daha ön plana çıkarılarak en kısa zamanda turizme kazandırılması gerektiğini vurguladı. Diğer ilçelere nazaran Osmancık´ın konumu açısından önem taşıdığını da kaydeden Sayın Valimiz Osmancık´ta huzur bulduğunu dile getirdi. Yakın zamanda Osmancık´ın muhtarları ile bir toplantı yaparak görüşlerini almayı planladıklarını ifade eden Sayın Valimiz burayı tarihine yakışır hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.